ZÁVĚREČNÝ TURNAJ PLANEO CUPU V KATEGORII U8 V BENEŠOVĚ VYHRÁL BANÍK OSTRAVA

Datum: Středa 8.6.2022 11:50 - aktualizováno: Úterý 21.6.2022 20:15Zobrazeno: 211x
V tomto článku naleznete informace z průběhu turnaje a souhrnné materiály Odkaz: https://www.uschovna.cz/zasilka/ZAAX6PATKSA67W8T-SNH/ A ještě odkaz na souhrnné video na YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=2txw-5ubMI8

Benešov hostil poslední turnaj Poháru mládeže FAČR PLANEO CUPU kategorií U8-U13. Nedaleko zámku Konopiště se utkaly nejlepší týmy osmiletých fotbalistů a turnajový triumf si odvezl Baník Ostrava, za nímž skončily dvě Sparty, brněnská a pražská. Právě AC Sparta Praha pak ovládla celkové pořadí PLANEO CUPU napříč všemi kategoriemi. 

Hráči Baníku, Sparty Brno a FK Pardubice zvládly základní skupinu závěrečného finálového turnaje PLANEO CUPU bez jakékoli ztráty s pěti výhrami a do Zlaté skupiny tak prošli naprosto suverénním způsobem a přenesli si s sebou i tři body za vítězství nad týmy z druhých míst. Posledním vítězem základní skupiny pak byla Sparta Praha, která ale ztratila bod v duelu se Slováckem a do finálové fáze turnaje si přenesla jen jeden bod právě za tuto remízu. 

Baník pokračoval v parádních výkonech i ve Zlaté skupině. Zbrojovce nastříleli jeho hráči 14 gólů, Slavii 10 a Spartě 6. Vyrovnaná utkání sehrál Baník jen proti Pardubicím, které porazil těsně 3:2, a jedinou ztrátu utrpěl se Spartou Brno po remíze 2:2. Jak se později ukázalo, duel těchto dvou družstev byl soubojem pozdějších vítězů z Baníku Ostrava s druhým týmem turnaje Spartou Brno. Pro Spartu Brno bylo hodně prestižní utkání s její pražskou jmenovkyní, když úspěšnější byla po výhře 4:3 ta brněnská. I díky tomuto vítězství odsunuli mladí Brňané Spartu Praha na 3. příčku. 

Ve Zlaté skupině usiloval vítězný Baník nejen o triumf v turnaji, ale i o celkové prvenství svého klubu v PLANEO CUPU. Největšími soupeři ostravských mladíků byli ve Zlaté skupině pražské týmy Sparta a Slavia, Slovácko a Zbrojovka Brno. I přes zisk poháru pro nejlepší tým kategorie U8, scházely Baníku k celkovému vítězství čtyři body. Pohár mládeže FAČR PLANEO CUP tak vyhrála Sparta, právě o čtyři body před Baníkem. O dalších pět bodů zpět zůstali na děleném třetím místě fotbalisté Slavie a Slovácka.  

I tentokrát se na finálovém turnaji objevily zajímavé fotbalové osobnosti. V roli tatínka a trenéra Zbrojovky zavítal do Benešova bývalý reprezentant a hráč Zbrojovky, Dněpropetrovsku nebo Sparty Mario Holek. „Kolem fotbalu jsem se nějakou dobu motal, mám samozřejmě děti, a malého syna, a i teď druhého mladšího k fotbalu směřuji. Tak jsem se rozhodl, že se mu budu snažit něco předat a začal jsem je trénovat. A musím říct, že mě to docela baví. Za nás se trénovalo úplně jinak než teď. Různá cvičení a tréninkové jednotky, to je dnes někde jinde. Kluci to mají daleko pestřejší, než jsme to měli my. My jsme hráli na dvě, stříleli jsme a podobně a myslím, že dnes to mají děti různorodější a zajímavější. My jsme na tomto turnaji poprvé a překvapilo mě, jakou to má atmosféru a pro děti je strašně fajn, jak si to užívají. Rodiče dělají super atmosféru, jsou tady fankluby a fakt je to pecka,“ rozpovídal se na turnaji Mario Holek.

Závěr PLANEO CUPU v Benešově si nenechal ujít ani člen Výkonného výboru FAČR Martin Drobný. U Pohár mládeže FAČR se pohybuje už od roku 2017. „U projektu jsem pět let a za mě je to úplně ideální věc. Navíc propojuje všechny sféry, kdy v předkolech a prvních kolech máme mužstva na okresní a krajské úrovni a finálová kola už jsou i na profesionálních klubech. Pro mě je fantastické zjištění, že lidé z klubů na okresní a krajské úrovni, to dělají se stejným zapojením, zápalem a nadšením jako ti z profesionálních klubů. A to si myslím, že je jeden z největších přínosů těchto mládežnických turnajů. Mládež je základ a myslím, že bez takových turnajů se nemůžeme dočkat žádných úspěchů ani v dospělých,“ řekl v Benešově Martin Drobný.

PLANEO CUP 2022
KATEGORIE U8 – POŘADÍ

1          FC Baník Ostrava                   19
2          FC Sparta Brno                       16
3          AC Sparta Praha                     13
4          FK Pardubice                          10                   
5          FC Zbrojovka Brno                 10
6          SK Slavia Praha                      9         
7          FC Slovácko                            4
8          FK Varnsdorf                          0


Nejlepší hráč
Ondřej ŠKOPEK – FC Baník Ostrava

Nejlepší střelec
Filip HOLAN – FC Písek

Nejlepší brankář
Matěj KRÁTKÝ – 1. FC Žamberk

 

VÍTĚZOVÉ FINÁLOVÝCH TURNAJŮ

U8       FC Baník Ostrava
U9       SK Slavia Praha
U10     FC Slovan Liberec
U11     AC Sparta Praha
U12     FC Zbrojovka Brno
U13     SK Slavia Praha

 

PLANEO CUP 2022
CELKOVÉ POŘADÍ

1          AC Sparta Praha                     114
2          FC Baník Ostrava                   110
3          SK Slavia Praha                      105
            FC Zbrojovka Brno                            
5          FC Slovácko                            104

Další informace naleznete na www.planeocup.cz


Hledat

Partneři

sponzoři
  • Ferdinand

Náhodné foto

Školení rozhodčích 2006
Školení rozhodčích 2006
Aktiv klubů 2007
Aktiv klubů 2007
 
^