Výběr OFS Benešov U12 Příbram

Datum: Pondělí 16.10.2017 13:36 - aktualizováno: Středa 15.11.2017 16:24Zobrazeno: 1458x
Výběr OFS Benešov U12 na turnaji MOS v Příbrami

V úterý 11.10.2017 se Výběr OFS Benešov U12 zúčastnil turnaje MOS na hřišti Spartaku
Příbram.

Příprava týmu začala v letošní sezóně velmi brzy. Realizační tým – trenéři Martin Liška a
Petr Procházka a vedoucí týmu Theodor Máca museli vyřešit radikální obměnu loňského
kádru Výběru OFS Benešov U11. 10 hráčů začalo hrát žákovské ligové soutěže a nemůže
se turnajů účastnit, 3 hráči zůstali i pro letošní rok členy Výběru U11 a 1 hráč se
odstěhoval.
S vědomím těchto komplikací jsme již na neděli 20.8.2017 pozvali 10 hráčů na miniturnaj
do Vlašimi s týmy FCSB Vlašim U12 a FCSB Vlašim U13. S každým týmem jsme odehráli
2x20 minut. 80 minut s kvalitními soupeři pozvané hráče náležitě prověřilo a ukázalo jejich
potenciál. Přes porážky 2:7 a 3:5 jsme hráče museli pochválit.
Další akcí byl trénink v Jírovicích v úterý 19.9.2017, na který jsme pozvali široký kádr 27
hráčů ročníku 2006. 20 hráčů se dostavilo a mohli jsme vybírat ty nejlepší. Vytipovali jsme
si vhodné kandidáty na jednotlivé posty. Již na tomto tréninku se projevili budoucí lídři
týmu.
Finální přípravou na turnaj MOS v Příbrami byl přátelský zápas s SK Benešov U12 v úterý
3.10.2017 v Jírovicích na 2x30 a 1x20 minut. Pozvaných 15 hráčů se chtělo před konečnou
nominací ukázat a všichni předváděli pěkné výkony. I tomuto ligovému týmu jsme byli
důstojným soupeřem, přátelské utkání skončilo vítězstvím Benešova 9:5. Trenérům Výběru
zápas pomohl vyřešit poslední otazníky v nominaci, do které jsme zařadili 13 hráčů.
Turnaj MOS v Příbrami se odehrál na umělé trávě. V zápasech hraných na 2x20 minut
jsme se postupně střetli s OFS Příbram, OFS Praha západ a OFS Praha východ. Prvním
naším soupeřem byl OFS Příbram. Utkání bylo velmi vyrovnané, bojovné. Dvakrát jsme šli
do vedení 1:0 a 2:1, Příbram dokázala vždy srovnat. My jsme nakonec byli šťastnějším
týmem a dvě minuty před koncem jsme zápas dokázali rozhodnout. Po dvouhodinové
pauze jsme změřili síly s OFS Praha západ. Prvních 10 minut jsme soupeře zatlačili a
vytvořili si tři stoprocentní šance, které jsme bohužel neproměnili. Pak už byl zápas
vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Opět jsme dokázali jít do vedení 1:0 a 2:1. I
Praha západ se vždy dokázala dotáhnout. Nerozhodný stav tentokrát dvě minuty před
koncem zlomil gólem ve svůj prospěch náš protivník. V posledním zápase jsme nastoupili
proti OFS Praha východ. Od začátku náš tým na hřišti kraloval a zápas jsme jednoznačně
rozhodli již v prvním poločase. Výsledek tohoto klání byl nejpřesvědčivějším vítězstvím
celého turnaje.
Těší nás, že se nám podařilo sestavit konkurenceschopný tým, který vyválčil druhé místo.
Dvě vítězství a jedna těsná porážka, nejlepší skóre a především chuť a nasazení hráčů
jsou dobrým vkladem do jarní části klání MOS. Děkujeme hráčům, rodičům a klubům za
spolupráci. Bez kvalitní práce trenérů v mateřských oddílech a bez podpory rodičů by se
nám jen těžko podařilo poskládat téměř nový tým.
S celým širokým kádrem budeme v následujících měsících i nadále pracovat a věříme, že
se na jaře popereme o účast v krajském finále. Čeká nás hodně práce, ale s talentovanými
hráči, kteří mají fotbal skutečně rádi, je radost pracovat.

Výsledky:
OFS Benešov –OFS Příbram 3:2 (1:1)
Střelci: 6‘ Sedlák (Vašák), 28‘ Vašák (Maceška), 38‘ Hruška (Vašák)
OFS Benešov – OFS Praha západ 2:3 (2:1)
Střelci: 7‘ Sedlák (Vašák), 16‘ Budějský
OFS Benešov – OFS Praha východ 6:1 (6:1)
Střelci: 7‘ Vašák (Maceška), 10‘ Budějský (Vašák), 15‘ Sedlák (Budějský), 16‘ Čermák